© 2013 Copyright Toivo Räni - All Rights Reserved

Eluea pikendamise süsteem
    " Reservide treening "
Treenige oma reserve ja elage kasvõi 200 aastat.
Tänapäeva inimene elab keskmiselt 60-80 aastat. Tundub, et ta nagu hakkaks alles elama, ja juba ongi aeg minna igavesele puhkusele. See on häbi, kui isegi vanad kreeklased arvasid, et surres 70 aastaselt, sureb inimene „lapsena“.
Seda, et tervislik eluviis on hea, ei vaidlusta keegi, kuid paljudele see on üsna igav ja oma tuimuses või laiskuses nad eelistavad haigestuda, vananeda või isegi surra, aga mitte teha vähimatki pingutust. Aga mis siis saaks, kui selle  "igava" toimingu juures kasutada sellist toredat stiimulit, nagu sportlikku hasarti. Mõelge, kui plju on erinevaid spordiliike koos vastavate treeningutega , ning saavutatakse SUUREPÄRASEID TULEMUSI! 
Niisiis - kujutage endale ette, et mõistusega teadvustatud pika eluea saavutamise protsess on KA SPORT ja hakake võistlema elu pikaealisuses.
Saavutasite eluea 80 aastat - saate  ennast õnnitleda esimese isikliku rekordi puhul. Seega aastad spetsiaalseidi treeninguid ei ole ju tühja raisatud, kui tunnete ennast noorena, värskena, täis energiat ja jõudu.
Jällegi järgnevad aastad lihtsaid igapäevaseid treeninguid, mis on juba ammu muutunud teie igapäevase elu lahutamatuks osaks ning pakuvad mitte millegagi võrreldavat rõõmu ning mõnu.
Saavutasite eluea 90 aastat - seda vanust peetakse ju vanuri eaks. Kuid ikka on teil veel hea mälu, nägemine, kuulmine, nahk on elastselt noor, keha on paindlik, tugevad lihased ning sale figuur. Ning saategi lõpuks aru vanaaja naljast, et raske on elada ainult esimesed 100 aastat. Kuid teie jaoks ei ole see enam nali, vaid REAALSUS! 
Sport - see on peamiselt treeningud, kuid mida meie peaksime siis treenima antud juhul? Selleks tuletame meelde, et vananemisprotsessis kõik meie organite ja süsteemide
reservid kahanevad iga aastaga. Siin ongi vastus : KUI te ei taha vananeda - treenige oma reserve. Treenimine - see tähendab regulaarset kasutamist, ja reserve kasutatakse peamiselt siis, kui midagi kuskil on puudu. Inimesel ei pruugi alati olla piisavalt toitu, vett, hapnikku või ka teavet. Nende teadlik, kunstlik piirang stimuleerib reservide kasutamist, st treenib neid.

        Alljärgnevalt vaatame mõningaid põhilisi „nälgimise“ harjutusi:
Harjutus 1 - hapnikunälg
Selle harjutusega olete põhimõttelised tuttavad eelmistest hingamistreeningutest, eriti ravihingamine.
Organism ei tohi aga endale lubada TÄIELIKKU hapnikupuudust, sest see põhjustab pöördumatuid muutusi ja ka surma. Sellise karmi sõltuvuse tõttu on organismil olemas tugev anti- hüpoksia süsteem. See reageerib nii lühi- kui ka pikaajalisele hapniku puudusele.
Lühiajalisel hüpoksial hakkab süda kiiremini lööma ja vere voolamine tugevneb, ringlusse läheb vere  pisike reserv, mis asub „hoidlas“  - põrnas. Laienevad kõige elutähtsamate organite, nagu aju, süda, kopsud veresooned, kuna nad on kõige tundlikumad hapniku puudusele.
Pikaajalise hüpoksia puhul, näiteks, elades kõrgetel mägedel, kopsukoe mass suureneb, moodustuvad kõikides lihastes ja kudedes uued kapillaarid, suureneb erütrotsüütide arv, müoglobiini (hapniku reserv lihastes) sisaldus suureneb, aktiveerub hapnikuvaba energiavahetus, tugevneb hormoonide tootmine, suurendades aktiivsete mitokondrite hulka raku massi ühiku kohta, st suureneb üldine energia tase. Vananemisprotsessis on kõik täpselt vastupidine: energia tase langeb, elundite verevarustus halveneb, väheneb hormoonide tootmine jne , nii et otsustage ISE, kui oluline on anti- hüpoksia süsteemi treenimine.

Kunstlikult võib hüpoksiat saavutada erinevatel viisidel. Kõige kättesaadavam on see kopsude ventilatsiooni vähendavate hingamisharjutuste  kaudu. Kirjanduses võib leida suure hulga mitmesuguseid hingamissüsteeme.
Et teie vaeva selles osas vähendada, ongi mul eespool toodud oma, ja väga lihtsate, kuid efektiivsete harjutuste süsteem.
Harjutus 2 - doseeritud paastumine
Piirates toidu tarbimist, saamegi juba  ammustest aegadest tuntud organismi taastamise meetodi - paastumise/nälgimise. See on ajutine, vabatahtlik  ja täielik toidust keeldumine. Sellise nälgimise eesmärk on  - üleminek „sisemisele“ toitumisele, st reservide kasutamisele. See on võimalik vaid siis, kui momentaalselt lõpetame söömise.  Võib tarbida ainult vett, kuid puhast. Klaas mahla, näiteks, ära jooduna selle paastumise ajal, võib täielikult takistada üleminekut sisemiste reservide kasutamisele, blokeerides tasakaalustatud reservide kulutamise mehhanismi.
Ja seetõttu paljud meie kaasaegsed dieetitajad/näljutajad imestavad - näe, EI TOIMI! Uurimistööde tulemused näitavad, et täielik lühiajaline näljadieet rahuldab oma varude arvelt organismi kõik vajadused, ja on veelgi täiväärtuslikum kui tavaline toitumine. Sest kõik selleks vajalikud ained on eelnevalt omandatud ja „paigaldatud vajalikele riiulitele“, ja nüüd saabki neid kasutada ilma suure energia ja aja kuluta. Et õppida, kuidas õigesti süüa või ennast näljutada, püüdke lugeda TÕELISTE, inimfüsioloogiat tundvate  vastava ala ekspertide või spetsialistide teoseid, mitte populaarseid massreklaame.
Harjutus 3 - " kuiv " nälgimine
Nüüd vaatame, mis juhtub nn " kuival " nälgimisel, kui me mitte ainult ei lõpeta söömise, vaid ka joomise. Vesi moodustab umbes 70 % organismi massist, mida saame nii söögi kui joogiga. Kuid peale selle, umbes 400 ml päevas moodustub inimese sees, rasvade oksüdatsiooni tulemusel. "Kuival " nälgimisel sellise metabolismi tulemusel saadava vee kogus oluliselt suureneb ning mingi aeg suudab rahuldada organismi vajadusi. Mitmed uuringud on näidanud, et rahulikus olekus ja mugaval  temperatuuril, võib inimene olla ilma joomata kuni 10 päeva.

„Kuival" paastumisel meie keha muutub sarnaseks ühele imepärasele looduse kunstiteosele, nagu seda on kaamel, kes saab liikuda läbi kõrbe ilma toidu ja veeta niikaua, kuni ta ei kuluta ära oma reservid - küüru sisalduse.  Paljud inimesed arvavad ekslikult, et see küür sisaldab vett. Tegelikkuses koosneb kaameli küür rasvkoest.
Ka meil on oma "küür" -  liigne rasv, ja kaasaja ühiskond „toodab“ järjest rohkem ja järjest suurema „küüruga“ inimesi.  Meil on aga veel ateroomid,
aterosklerootilised plaagid ja muu " prügi ", mida tavaoludes organism ei suuda eemaldada. Vastavalt mõningatele andmetele, on kuiva nälgimise regenereerimise ja puhastumise efekt ligi 2-3 korda kõrgem, kui nälgimisel koos vee joomisega.
Kuivaks nälgimiseks oleks vaja ÜKS kord nädalas kuulutada vananemise vastu 36-tunnine  „kuiv“ näljastreik. Kuna see võib aga ilma harjutamata olla tavainimese jaoks esialgu liialt RASKE, siis alustuseks võiks teha paar 24-tunnist „näljastreiki“ koos vee joomisega.
Kui suudate selliseid streike teha, siis kindlasti tunnete ennast pärast hästi: energia juurdevool on suurenenud, jõud kasvanud, mälu paranenud, teravnenud nii nägemine, kuulmine, maitsmine kui ka lõhnataju.
Võite nimetada seda harjutust "Küür - 36". Teeme arvutused: 4 korda kuus a`36 tundi - see on kokku  6 ööpäeva "kuiva" nälga , mis aga selle tõhusust arvestades võrdub ligi 15 päevase veega paastuga. Saame, et nagu igast kuust pool kuud ON organism puhastumise ja taastumise seisundis. Vananemise protsess aeglustub.
Pikemalt harjutusest "Küür-36" lugege siit.

Harjutus 4 - Informatsiooni nälg
Informatsiooni suhtes on loodus juba ette näinud magamise näol perioodilise infonälja. Une ajal on väljaspoolt saabuv infovool maksimaalse võimalikkusega piiratud: me ei näe, ei kuule, tunne lõhnu ega õrnu puudutusi oma nahal, puhkavad ka maitseretseptorid. Jutt ei ole  pinnapealsest vaid sügavast, täisväärtuslikust  unest. Selline uni vajab tingimusi - pimendatud ruumi hea ventilatsiooni ja heliisolatsiooniga, mugavat temperatuuri ja niiskust, mugavat voodit. Normaalse une tunnus - peale ärkamist on hea enesetunne, hea tuju ja erksus.
Te võite küsida, et mida siia puutuvad reservid ? Kuid asi on selles, et une ajal aju ei ole täielikult jõude. Eristatakse kahte une faasi - aeglane ja kiire. On kindlaks tehtud, et kiire une ajal on aju aktiivsus peaaegu võrdne ärkvel olekuga. Aju töö - see on informatsiooni töötlemine, ladustamine ja edastamine. Ja see aktiivne töö olukorras, kus on piiratud väliste andmete juurdevool räägib sellest, et toimub mälus säilinud informatssiooni reservi ümbertöötlemine. Teie magate, aga aju jätkab teie probleemide lahendamist, kaasates sinna KÕIK varem kogutud kogemused. Ega asjata ei öelda, et „hommik on õhtust targem“. Paljud suured avastused on tehtud une ajal.
Millegipärast tahetakse kaasaja ühiskonnas ära unustada, et inimesel on veel üks vajadus, mis on seotud välise informatsiooniga - tal ON VAJA periooditi olla üksi. Eraldumine teistest on ka üks „nälgimise“ liikidest. Inimene on teise inimese suhtes võimas ärritaja, mis nõuab pidevat tähelepanu ja pinget. Võimaluste puudumine üksinduses olla võib põhjustada tugevaid vaimseid häireid. Tuletage siin meelde kaasajal väga levinud sõnu - STRESS ja depressioon.
Selle harjutuse juurde on sobilik mainida, et inimestel on viimane aeg muuta oma suhtumist vajadusse ÜKSI OLLA. Kahjuks, elupraktika näitab, et see suhtumine muutub, kuid VALES SUUNAS - järjest massilisemalt, järjest kiiremini ja järjest nooremad liituvad igasuguste „suhtlusportaalidega“. Selle tulemusena  jõuame JUBA lähimal ajal olukorda, kus inimesed hakkavad surema 50-aastastena, kuid enne surma jõuavad veel õnnelikult kiidelda, aga mul oli seal… üle 50 tuhande „sõbra“.
Kokkuvõtteks:
Kui ühendada kõiki neid harjutust, siis selgub, et ideaalne vahend nooruse pikendamiseks oleks - pikk uni kõrgel mägedes, sest une ajal vähese hapniku keskkonnas, me ei söö ja ei joo, ning ei lase ennast infomürast häirida.
Sellist meetodit kasutasid enesetäiendamiseks ja pikaealisuse saavutamiseks kunagised munk-erakud «yamabushi». See on kõige salapärane kunagi Jaapanis eksisteerinud sekt. Oma saladusi andsid nad edasi ainult  suust suhu, nendest olid keelatud kirjutada. Kuid tegelikkuses reedab nende saladusi nende nimi  "yamabushi", sest see ei tähenda ei rohkem ega vähem kui "mägedes magavaid inimesi".

Ülaltoodud harjutuste idee baseerub sellel, et me perioodiliselt ja eesmärgiliselt sunnime oma organismi pöörduma sisemiste reservide poole, et hoida neid KOGU AEG VÄRSKETENA - takistades vananemist või haiguste tekkimist.
Hingamistreening - see on teekond tervise ja õnne poole